Archiwum

Adopcja w oczach dziecka i przysposabiającego rodzica....historie prawdziwe.... (Dodano 2016-12-07 15:36:59)

Mam dzisiaj dla Was tekst, nie mój, chłopaka, którego poznałam na adopcyjnej grupie, a który sam w przeszłości, będąc małym chłopcem, został adoptowany.  
Tekst mówi o tym jak drastyczne mogą być reakcje rówieśników, tych którzy dowiadują się o tym, że jest dzieckiem adoptowanym i tych, którzy sami pochodzą ze środowiska, do którego chłopak przed adopcją należał.
Mówi o tym jak drastyczne mogą być konsekwencje zachowań takich młodych ludzi itd...zajrzyjcie na blog, przeczytajcie...
Świadomie zestawiam jego tekst z moim, który napisałam wcześniej a również tyczył się tego tematu.
Zestawiam te teksty dlatego, że każdy z nich jest napisany z innej perspektywy, jego - jako adoptowanego chłopca i mój - rodzica przysposobionego dziecka.

 

Mówią, że człowiek najlepiej przyswaja na podstawie przykładów. Znalazłem porządkując komputer jeden z moich tekstów dot. mojego życia w duchu adopcji. Myślę, że może on przekazać Wam, jak ważna jest rozmowa ze społeczeństwem o przysposobieniu.
Był taki czas w moim życiu, kiedy zupełnie nie radziłem sobie ze świadomością adopcji. Wychowywany w duchu staroświeckich wartości, przekonany, że rodzina jest dobrem najważniejszym, a szacunek do starszych, mądrzejszych i bardziej doświadczonych życiowo jest moim obowiązkiem, starałem się robić wszystko, by pokazać rodzicom, że mimo niechlubnego pochodzenia, mogą być ze mnie dumni. W duchu wpojonych mi zasad, przekroczyłem próg gimnazjum. Byłem z siebie niezwykle dumny, ponieważ dostałem się do najlepszej klasy. Zawsze mówiło się, że „A” to ta najbardziej odpowiednia, ta do której chcą dostać się wszyscy uczniowie z ambicjami. Moją wychowawczynią była chemiczka. Uwielbiałem chemię. Dużo czasu poświęciłem także biologii. Marzyłem w końcu o tym, by w przyszłości przekroczyć progi uniwersytetu medycznego bądź weterynaryjnego. Myślałem sobie, że spełnię się zawodowo i jednocześnie sprawię, że moi rodzice pękną z dumy! Poowijane w owijacze zeszyty, naostrzone ołówki, kilka długopisów i książki. Tak przygotowany co rano szedłem do mojej nowej szkoły. W tamtym okresie byłem dzieckiem grzecznym i niewyróżniającym się. Brałem udziały w konkursach, przedstawieniach, kółkach zainteresowań, ale nic nie sprawiło mi zbytniego rozgłosu. Cieszyłem się z tego, bo wolałem być w cieniu. Naprzeciwko gimnazjum, do którego uczęszczałem, mieszkała moja babcia. Najczęściej po szkole chodziłem właśnie do niej. Jedyna babcia, którą dane mi było poznać, odkąd pamiętam poświęcała mi wiele uwagi. Nie sądziłem wówczas, że owa szkoła nadszarpnie moją psychikę…
Gimnazjum, do którego chodziłem było rejonem dla dzieciaków z Domu Dziecka, znajdującego się około pięciuset metrów od szkoły. Nie wiedziałem o tym nawet. Jako dziecko nie interesowałem się losem tych dzieci. Zdawałem sobie sprawę, mimo że mama nie poinformowała o fakcie adopcji wychowawczyni, tak jak zrobiła to w podstawówce, że do klasy ze mną chodzi dziewczyna, która o wszystkim wie. Nasze mamy przyjaźniły się, my także. Swego czasu często się odwiedzaliśmy, zapraszaliśmy i bawiliśmy. Kamila, bo tak miała na imię owa dziewczyna, jakimś cudem dowiedziała się o przysposobieniu. Sądziłem wówczas, że to przecież nic złego. Uważałem ją za godną zaufania, mimo że mieliśmy po 12 lat. Nie spodziewałem się, że ona może ten fakt wykorzystać tylko po to, by zyskać przychylność innych dzieciaków w klasie…
Chodziłem do klasy z trójką chłopaków z jednej z podmiejskich dzielnic. Niby nic. Młodzież jak młodzież. Papierosy, czasami alkohol. W krótkim czasie doszły narkotyki. Ponieważ chciałem mieć z nimi dobre stosunki, a jednocześnie nie zamierzałem stosować używek, próbowałem „wkupić „ się inaczej. Pomagałem im w lekcjach, graliśmy w piłkę. Było okej. Do czasu aż Kamila wykorzystała swoją tajną broń. Pewnego dnia, kiedy przyszedłem do szkoły usłyszałem słowa, które wprowadziły mnie w zakłopotanie – „Cześć sieroto!”. Potem zaczęli, nie zważając na obecność innych osób dookoła, wypytywać czy to prawda, że moja mama mnie porzuciła, że mnie nie kochała. Powiedziałem im jak wygląda adopcja oczami takiego dziecka i co to naprawdę oznacza. Na próżno. Od tamtej chwili zaczęto mnie wyśmiewać i poniżać. Przeżyłbym to, bo jestem cierpliwy i ugodowy, ale wieść o tym dotarła do dzieciaków z DD. Któregoś dnia wychodząc ze szkoły zostałem zatrzymany słowami „Ej Ty! Chodź do nas szczęściarzu. Chodź pokażemy Ci kim powinieneś być!”
Dostałem w brzuch tak mocno, że upadłem. Kiedy leżałem zaczęli mnie kopać po głowie, brzuchu i nogach. W niedługim czasie krew lała mi się z wszystkich możliwych otworów ciała. Gdyby nie polonista, nie wiem jak by się to skoczyło. Kiedy nauczycielka odparła atak, wstając zapytałem „dlaczego?” – usłyszałem „Za to, że masz lepiej”.
Poszedłem do szkoły jeszcze pare razy. Za każdym razem na przerwach trzymałem się blisko pokoju nauczycielskiego lub dyżurujących nauczycieli. Panicznie się bałem. Udało mi się okłamać mamę, że to zwykłe nieporozumienie. Oboje popełniliśmy błąd nikogo nie informując. Niestety nie zawsze udało się trzymać blisko kadry pedagogicznej. Pewnego dnia musiałem wyjść do toalety. W środku spotkałem tamtą, bijącą mnie przed paroma dniami, grupkę chłopaków. Chciałem wyjść, ale zagrodzili mi drogę. Nie będę opisywał szczegółów, ale nie skończyło się na przykrościach słownych. Wyszedłem poprzypalany papierosami. Nie obyło się także bez głowy w toalecie czy uryny na twarzy. Był to jeden z tych dni, które zapamiętam po kres moich dni. Mimo tych wydarzeń nadal odwiedzam miejscowy, rodzinny już, dom dziecka (publiczny został zlikwidowany).
Również to udało mi się ukryć. Na szczęście nie przypalali mi twarzy. Ręce zdołałem przed rodzicami schować. Pamiętam, że był to okres, w którym moi rodzice zmieniali pracę. Nie chciałem ich dodatkowo martwić. Przestałem jednak chodzić do szkoły. By nic nie podpadło, wychodziłem z domu i błąkałem się po ulicach. Było zimno, ale na szczęście w naszym mieście jest wiele marketów i centrów handlowych. Bywałem na cmentarzu, stając zawsze przed grobem dziadka i pytając co robić, jakbym wierzył, że otrzymam odpowiedź. Chciałem się zabić, a jednocześnie chciałem spotkać moją biologiczną matkę i zapytać „Dlaczego muszę to przeżywać? Za co?”.
Pewnego słonecznego dnia do taty zadzwoniła wychowawczyni z zapytaniem co się ze mną dzieje. Wówczas wszystko się wydało. Tato był na mnie nieziemsko zły, ale kiedy dowiedział się o co chodzi, już następnego dnia był u dyrektora szkoły i domu dziecka. Ta konfrontacja z moimi oprawcami była najgorsza, bo mimo przeprosin i łez, bałem się spojrzeć im w oczy. Dostałem duży worek słodyczy od pań z DD oraz możliwość by do końca roku nie uczęszczać już do szkoły. Zapadła też decyzja o przeniesieniu do gimnazjum katolickiego…
Chciałbym opowiedzieć o tym mojej biologicznej matce. Chciałbym powiedzieć jej co wówczas czułem i jakie myśli mną targały. Chciałbym żeby spojrzała mi prosto w oczy i odpowiedziała na pytanie – dlaczego?

 

 

 

Moje dzieci to nie kosmici - o łamaniu stereotypów, zerwanych więziach i wiecznej batalii przybranych rodziców oraz kilka słów do rodziców dzieci oceniających moje pociechy!

Moje dzieci to nie kosmici – mają  rączki, nóżki, czyż nie podobnie jak Twoje? Mają też uczucia, a to, że zostały kiedyś przez los skrzywdzone i nie wychowują się w biologicznej rodzinie, nie daje nikomu prawa ich oceniać, a już na pewno poniżać i krytykować.
Moje dzieci mają też marzenia, może inne niż Twoje, bo…. zamiast nowego tabletu, komputera czy roweru, pragną po prostu mieć przy sobie kogoś, kto da im to, czego wcześniej nie miały – bezpieczeństwo, miłość i oddanie.
Doceniają, że mają się w co ubrać i co jeść, co wcześniej nie było takie oczywiste. Często chodziły spać głodne i nawet, będąc już u nas, długo, zanim sięgnęły po jakąkolwiek przekąskę, pytały czy mogą ją zabrać. Wcześniej musiały podzielić się jednym danonkiem albo po prostu nic nie jadły.
Moje dzieci może tym właśnie różnią się od Twoich, że potrafią cieszyć się z rzeczy tak „mało dla innych ważnych” a za największy sukces, jaki je w życiu spotkał, uważają właśnie to, by mieć rodzinę.
Tak właśnie Nikolka odpowiedziała na jedno z poleceń w szkolnych ćwiczeniach i pięknie namalowała nas wszystkich z osobna, ale razem, tworzących zgrany team właśnie. Wzruszyła mnie tym do łez.
Kiedy zamieszkaliśmy na wsi, a co za tym idzie, dzieci zawitały do tamtejszej szkoły, byłam pełna podziwu dla faktu, jak  zostały w niej przyjęte.
W przyszłej klasie Klaudii, kiedy ją tam zaprowadziłam   „na próbę”, dzieciaczki tworzyły piękny plakat ze swoimi zdjęciami, tak aby Klaudia mogła ich lepiej poznać, a przy okazji dowiedzieć się czegoś o każdym z osobna.
Zarówno w oddziale przedszkolnym, jak i u starszaków, nauczyciele zadbali aby moje dzieci nie czuły się źle.
Dzieciaczki również były serdeczne i przyjazne. Oczywiście zdarzały się również drobne nieporozumienia, ale na bieżąco w klasie omawiane i monitorowane przez nauczycieli.
Zastanawiałam się jak długo potrwa taka sielanka, ponieważ byłam świadoma faktu, że kiedyś, któreś z dzieciaków zaczepi moje dziecko i uderzy w najbardziej czuły punkt.
„Jesteście z domu dziecka, nie macie tak naprawdę mamy i taty ” – w końcu usłyszały. Oczywiście z naciskiem na : jesteś z tego powodu gorszy, INNY.
Pewnego dnia Nikola przyszła z ta wiadomością ze szkoły i oznajmiła, że dzieci zwracają się do niej w ten sposób.
Co odpowiedziałaś? Zapytałam przerażona….
Odpowiedziałam, że to nie prawda, że nie mam mamy i taty bo przecież ty nią jesteś mamo.
Przyznam, że myślałam, że pęknie mi w tym momencie serce, czułam też jednocześnie ogromną złość nie na te dzieciaki, z ust których Nikolka to usłyszała, ale na ich rodziców, którzy pewnie niczego nie świadomi komentowali fakt wcześniejszego  pobytu moich dzieci w domu dziecka w swoich domach, nie zwracając uwagi, że słyszą to również i ich dzieci.
Owszem, drodzy rodzice, którzy pewnie prędzej czy później, przeczytacie mój wpis, moje dzieci były w domu dziecka przez chwilę, mają innych biologicznych rodziców i przeszły przez piekło, ale niczym się przez to nie różnią od Waszych dzieci – z tzw. „dobrych domów”.
Są zadbane, zaopiekowane a przede wszystkim chciane! Wiedzą, od początku, że to nie ja jestem mamą, która je urodziła, ale jestem teraz kimś, kto bardzo je kocha i nie pozwoli zrobić im krzywdy. Staram się dać im tego dowód na co dzień. One wiedzą, że są dla nas  ważne!
Ja natomiast, jako zastępcza mama, różnię się od tej biologicznej zasadniczo. Dlaczego? Sami dajcie sobie odpowiedź na to pytanie!
Najbardziej niestety „obrywa” się Klaudii. Dlaczego? Bo jest najstarsza, już wiele rzeczy rozumie i można jej zrobić dużą krzywdę, uderzając w najczulszy punkt.
Zrozumcie, drodzy rodzice, że jakakolwiek by nie była ich biologiczna mama, jest i będzie ich mamą, a jej dzieci nie zasługują by patrzono na nie przez jej pryzmat właśnie.
Każdy przybrany rodzic pewnie przyzna mi rację, że decydując się na adopcję, bierze pod uwagę fakt złego traktowania jego dziecka przez rówieśników, z tego powodu właśnie. Uwierzcie mi jednak, co innego o tym myśleć, a co innego odczuć na własnej skórze. Powinniśmy więc łamać stereotypy, mylne przekonania by „te dzieci” nie czuły się przez to  inne, gorsze. Powinniśmy też uwrażliwić na to inne dzieci, bo one często powtarzają to, co usłyszą wcześniej w domu.
Pewnie ten wpis, prędzej czy później, dotrze do rodziców dzieci, o których tutaj mowa i bez podania nazwisk, będą doskonale wiedzieli, że tyczy ich właśnie.
Zastanówcie się drodzy rodzice dzieci, które oceniają moje pociechy nad tym co mówicie, w jaki sposób mówicie i że krzywdzicie w ten sposób nie tylko moje dzieci, ale przede wszystkim swoje, bo to one ukierunkowane już od początku zostaną w ten sposób by nie szanować drugiego człowieka. Zaczną oceniać ludzi ze względu na ich pochodzenie, i będą żyły w przeświadczeniu, że to one są lepsze, a dlaczego? Bo mają nowy rower, telefon czy ciuch z najnowszej kolekcji? Ale czy na pewno są to priorytety, z którymi chcecie by szły przez życie?

 

 

Łza się w oku kręci. Człowiek zastanawia się w takiej chwili jak kruche jest życie ludzkie. Zastanawia się czemu Bóg dopuszcza do takiej sytuacji... Czemu odbiera nam tych, których kochamy? Na te pytania nie ma odpowiedzi. Wierzę jednak, że wszystko się dzieje po coś. Bóg daje i zabiera życie. Tylko to jest często w naszym czlowieczym zrozumieniu za trudne, tego ludzki umysł zrozumieć nie może. Wiem jednak, że naszym bliskim zmarłym jest lepiej tam gdzie są. Bo gdzie byłoby im lepiej niż w domu ojca? Choć jest nam ciężko bez nich, trzeba się cieszyć, że przebywają w cudownym miejscu i modlą i oręduja z góry za nami, pomagają nam tu na ziemi. (Data zamieszczenia: 2018-05-07 21:23:56)Smutne :( bardzo mi przykro.Wiem co czujecie obie..niestety :( sciskam mocno. Karolina (Data zamieszczenia: 2018-05-07 20:38:29)In vitro to temat rzeka. Nas akurat było na to stać, więc mamy za sobą dwie próby warte 16 tys. zł. Ale znam parę, która doświadczyła w niepłodności wszystkiego co tylko mogło przeszkadzać w naturalnym zajściu w ciążę i wzięli udział w programie rządowym, który był już wycofywany. W programie mieli 3 próby i dopiero za trzecim razem się udało. Gdyby dzisiaj mieli podejść do in vitro, nie mieliby na to środków, więc nie mieliby dziecka wcale. (Data zamieszczenia: 2018-02-19 20:00:10)Czytam pani wpisy jestem bardzo poruszona,jestem mamą dwójki aniołków.Pełna podziwu ten bolg pomoże zapewnne nie jednym aniołkowym. (Data zamieszczenia: 2018-01-19 13:31:13)Czytam Pani tekst w wigilijny wieczór - piękna to opowieść o miłości rodziców do swoich dzieci, dającej siłę do walki o nie w chorobie i pozwalającej przetrwać nam, gdy muszą odejść - tak jak nasz Krzyś! Dziękuję za te słowa. Historię Anieli znam z fb... (Data zamieszczenia: 2017-12-24 23:47:46)Bardzo mądra z Pani Kobieta. (Data zamieszczenia: 2017-12-12 10:25:27)My stracilismy coreczke w miesiacy ciazy :( (Data zamieszczenia: 2017-11-16 13:51:10)Piekna dziewczyna wspaniala opowiesc tylko szkoda ze nie z happy endem az żal :( Jest teraz pieknym Aniolem :) (Data zamieszczenia: 2017-11-16 13:49:33).. złoszczę sie że jest 1 listopada .. złoszczę że jest dzień dziecka .. nienawidzę dnia matki.. Aniołkowa mama brzmi tak dumnie ... Jednak nie pomaga w złości żalu i smutku który noszę w sobie .. już 4 lata .. a boli bardziej i bardziej ... Jonasza nie ma a ja codziennie muszę udawać że daje radę.. że trzeba żyć dalej .. że czas leczy rany ... Uśmiechać .. gdyby nie osoby które są przy mnie .. które są pomimo że straciłam wiare w ludzi .. już by mnie nie było .. bo masz rację .. Aniolkowe mamy nie boją się śmierci ... Pozdrawiam Aniu.. i dziękuję za te piękne słowa.. tak bardzo moje... (Data zamieszczenia: 2017-11-01 11:17:57)Życzę zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń zwłaszcza daru potomstwa. Jestem pełen podziwu dla Pana. Powodzenia dla całej Waszej rodziny Panie Zbyszku! (Data zamieszczenia: 2017-10-23 07:01:49)Powodzenia i ściskam mocno :) (Data zamieszczenia: 2017-10-13 18:50:56)Tak, pomimo przeróżnych perypetii, nadal jest ... (Data zamieszczenia: 2017-09-09 23:05:24)Co z najmłodszą dziewczynką, bo widzę, że wpis jest z zeszłego roku? nadal jest przy biologicznej matce? (Data zamieszczenia: 2017-09-09 14:57:16)Bardzo dobry artykuł. Życzę Pani wszystkiego dobrego. (Data zamieszczenia: 2017-09-06 03:52:38)http://20mg-cheapesttadalafil.com/ - 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor http://20mg-cheapesttadalafil.com/ (Data zamieszczenia: 2017-08-26 03:43:43)http://20mg-cheapesttadalafil.com/ - 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor http://20mg-cheapesttadalafil.com/ (Data zamieszczenia: 2017-08-26 03:24:38)http://20mg-cheapesttadalafil.com/ - 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor http://20mg-cheapesttadalafil.com/ (Data zamieszczenia: 2017-08-26 03:20:43)http://20mg-cheapesttadalafil.com/ - 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor http://20mg-cheapesttadalafil.com/ (Data zamieszczenia: 2017-08-26 03:10:12)http://20mg-cheapesttadalafil.com/ - 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor http://20mg-cheapesttadalafil.com/ (Data zamieszczenia: 2017-08-26 03:07:47)http://20mg-cheapesttadalafil.com/ - 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor http://20mg-cheapesttadalafil.com/ (Data zamieszczenia: 2017-08-26 00:40:24)http://20mg-cheapesttadalafil.com/ - 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor http://20mg-cheapesttadalafil.com/ (Data zamieszczenia: 2017-08-26 00:25:49)http://20mg-cheapesttadalafil.com/ - 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor http://20mg-cheapesttadalafil.com/ (Data zamieszczenia: 2017-08-26 00:14:01)http://20mg-cheapesttadalafil.com/ - 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor http://20mg-cheapesttadalafil.com/ (Data zamieszczenia: 2017-08-25 23:59:53)http://20mg-cheapesttadalafil.com/ - 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor http://20mg-cheapesttadalafil.com/ (Data zamieszczenia: 2017-08-25 23:57:38)http://20mg-cheapesttadalafil.com/ - 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor http://20mg-cheapesttadalafil.com/ (Data zamieszczenia: 2017-08-25 23:47:24)http://20mg-cheapesttadalafil.com/ - 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor 20mg-cheapesttadalafil.com.ankor http://20mg-cheapesttadalafil.com/ (Data zamieszczenia: 2017-08-25 23:43:57)Bardzo mądre słowa, szkoda, że tak niewielu "nieaniołkowych" próbuje to zrozumieć. Prawie dwa lata temu moja koleżanka (teraz mogę chyba powiedzieć przyjaciółka) straciła, nagle, z dnia na dzień, dwuletniego synka. Nikt z dotychczasowych przyjaciół nie potrafił się zachować w tej sytuacji więc zwyczajnie się odsunęli. Byłam jedyną osobą spoza rodziny, która przychodziła płakać i wspominać z nią, odwiedzać grobik. I tak niestety pozostało. Nigdy nie zapomnę tego wszystkiego co widziałam i słyszałam. Takiego bólu i rozpaczy nie da się opisać. A ludzie tego nie rozumieją, nie potrafią zrozumieć co strata dziecka oznacza, to jak śmierć za życia. I jeszcze te okoliczności, winni są lekarze, którzy ich zlekceważyli. Kazali czekać. Dziecko zmarło.praktycznie na rękach matki. Reanimacja już nic nie dała. A winnych nie ma do tej pory. Nasz system "sprawiedliwości" to kpina. Na dzień dzisiejszy moja przyjaciółka ubiera maskę i brnie przez codzienność. Ale to już nie jest prawdziwe życie. Wszystko się przewartościowało, ludzie odeszli, ona już nie jest tą samą osobą. Ma wsparcie najbliższej rodziny, męża, który jest naprawdę wspaniały. Ja sama jestem mamą trójki wspaniałych dzieciaków. Nie wiem co bym bez nich zrobiła. Sama myśl paraliżuje bólem. Całym sercem jestem z wszystkimi aniołkowymi rodzicami. Człowiek czuje się taki bezradny gdy nie można nic zrobić żeby ukoić ból. Wszystkim, którzy nie wiedzą jak się zachować w takiej sytuacji polecam Listę życzeń osieroconych rodziców. Mi bardzo pomogła. (Data zamieszczenia: 2017-08-25 09:35:43)Witam (Data zamieszczenia: 2017-08-04 09:10:55)Przepiękny jest Twój blog. Marzę o stworzeniu takiej rodziny jak Twoja i z każdym słowem na tym blogu przekonuję się że rodzicielstwo zastępcze to będzie także moja droga. (Data zamieszczenia: 2017-07-20 17:08:22)Przeżyłam dokładnie to samo rodziłam martwego syna i mama trzymała mnie za rękę.. (Data zamieszczenia: 2017-05-25 19:40:57);( Eh ... ....... ....... . (Data zamieszczenia: 2017-05-14 18:47:26)Łzy same płyną po policzku czytając historię pani Karoliny jakbym widziała przed oczami akcje kiedy ratowano mojego syna na ktg u położonej słychać małego tętno słychać za chwilę nachodzi moje małego już nie słychać położna nie daje rady zrobić zapisu ktg kieruje mnie do szpitala na ktg przyjeżdżam czekam na izbie przyjęć wchodzę na dole do pielęgniarki słucha tetna przez chwilę kę słyszę potem szuka i nie może znaleźć kieruje na oddział tam kładę się na łóżko podlaczaja ktg nic nie słyszę momentalnie biegnie pielęgniarka za nią lekarz przez korytarz nie patrząc na nic jadą że mną na cc w tym momencie myślę tylko o tym aby uratowali moje dziecko jestem na stole znieczulenie ogólne a ja i tak słyszę i czuję delikatny ból podczas operacji i słyszę płacz synka budzę się już na sali widzę męża pytam co z małym mówi podają mu tlen ale wszystko z nim dobrze kamień z serca przynoszą mi kruszynke 2960 i 53 cm malutka glowka pełna ciemnych włosków kładą mi go na piersi jestem szczesliwa (Data zamieszczenia: 2017-05-13 23:58:16)Współczuję wam. A tego pseudo lekarza powinni tez tak potraktować. Zwykły śmieć. (Data zamieszczenia: 2017-05-11 20:59:03)(Data zamieszczenia: 2017-05-10 16:47:17)<3 :( (Data zamieszczenia: 2017-05-10 16:34:31)Z całego serca potwierdzam! Kochana Pani Zosia (współpracowniczka we wspólnie spędzonych latach w RTG) człowiek z wielkim sercem! Bardzo dużo sie od niej nauczyłam, nie tylko gotować, piec, ale jak być troskliwą mamą. Pozdrawiam Was serdecznie dziewczyny! Dzięki takim osobom jak Wy minimalizowane jest zło tego świata. A.H. (Data zamieszczenia: 2017-05-05 20:29:53)❤❤❤ (Data zamieszczenia: 2016-12-07 23:07:21)Jesteś ANIOŁEM Aniu :) pozdrawiam i buziaki przesyłam dla Was wszystkich <3 (Data zamieszczenia: 2016-11-08 17:22:56)Tekst miał na celu zwrócenie uwagi na to, że my, matki wielodzietne, czasem w natłoku obowiązków, nie dajemy sobie chwili dla siebie, nawet przysłowiowych pięciu minut i w związku ze zmianami cywilizacyjnymi, wbrew pozorom, mając go więcej, nie umiemy czasem nim gospodarować. Ja sama, w pewnym czasie, jak napisałam we wpisie, wpadłam w taką pułapkę. Sama też, będąc na zakupach, i mając w planie kupić coś dla siebie, zawsze wychodzę z pełną torbą rzeczy dla dzieci. Myślę, że tak robi większość matek. Na przysłowiowy "fotel" tez mam czas bardzo rzadko, bo mając piątkę dzieci, bardzo trudno znaleźć czas dla siebie. Czasem wieczorem jestem już tak zmęczona, że po prostu idę spać. Nie dajmy sobie jednak wmówić, że nie mamy do tego prawa bo wypalenie zawodowe nie dotyczy tylko osób pracujących zawodowo np. w korporacji, ale matek również, a może przede wszystkim. A mąż, oczywiście, że może mieć na to mniejszy lub większy wpływ, ale na szczęście moje zakupy nie są uzależnione od zasobności jego portfela i życzę każdemu takiej niezależności. Kwestia "fotela" również wydaje mi się kwestią organizacji bo zapewniam, nawet mając pięcioro dzieci, można, jeśli się chce, znaleźć czas dla siebie. Wiele tez zależy od osobistych predyspozycji, ja sama znam takie matki, opiekujące się jednym dzieckiem, dla których znalezienie chwili dla siebie graniczy z cudem. I nawet najbardziej kochający mąż nie ma tu nic do rzeczy. ;) pozdrawiam serdecznie (Data zamieszczenia: 2016-11-05 14:30:50)No tak, ma Pani racje. Ale nie kazda z nas ma takiego kochajacego meza,ktorego z pewnoscia ma Pani, aby moc sobie pozwolic na "fotel" lub zakupy "na bol glowy":) pomimo tego, jesli nawet na to zasluguje.. :) (Data zamieszczenia: 2016-11-04 23:03:32)Pani Aniu, dziękuję za ten wpis. Na przełomie 20/21 tygodniu ciąży pękł mi pęcherz płodowy i urodziłam śliczną córeczkę. Pożegnałam się z nią i pożegnał się z nią również mój mąż, choć na początku nie chciał do nas podejść. Nie mamy wspólnego zdjęcia. Jednak przed pochówkiem chciałam ubrać, otulić moją córeczkę w rożek. Być tą ostatnią, która będzie ją przytulać i dotykać. Był tam rownież mój mąż i moja siostra. Wtedy poprosiłam męża żeby zrobił mi pamiątkowe zdjęcie naszej córki. To wszystko było dla mnie ważne. Wiem że zrobiłam wszystko co mogłam. Mimo bólu, miałyśmy chwilę tylko dla siebie. Wracam do tych zdjeć, aby obraz mojej córki był ciagle tak mocno wyraźny. I wierzę, że będzie dobrze. A Pani jest tego przykładem. Teraz mimo tego iż możemy mieć z mężem dzieci i będziemy je mieć, złożyliśmy wniosek o adopcję. Pozdrawiam ciepło, miło się na Was patrzy. (Data zamieszczenia: 2016-10-27 17:16:23)Pięknie napisane Dziękuję (Data zamieszczenia: 2016-10-22 23:39:12)Dziękuję Pani Aniu, jeszcze raz dziękuję. I choć w bliskich niekoniecznie mam wsparcie i zrozumienie. To wiem, że Pani zawsze wysłucha i doradzi. (Data zamieszczenia: 2016-10-21 07:55:56)"... ta tęsknota kiedyś przerodzi się przecież w prawdziwe spotkanie" Dziękuję za te słowa. Pięknie ujęłaś, coś co jest we mnie głęboko zakorzenione. (Data zamieszczenia: 2016-10-15 21:07:25)Jest Pani niesamowita osobą. Ciepło bije z tekstów na odległość. Ciesze się, że jest Pani spełniona. Nie wyobrażam sobie stracić dziecka, wiec nie wyobrażam sobie jaka ogromną siłę musi Pani mieć w sobie.. dr Antczak prowadził również moja ciążę, mam 4 miesięczną córeczkę. Niesamowity lekarz (Data zamieszczenia: 2016-10-13 00:08:17)Jejku az sie poplakalam jak to czytalam.pamietam Julite,jak przywiozla zaproszenie na swoj slub moim rodzicom :'( (Data zamieszczenia: 2016-10-01 21:21:59)Właśnie, dlatego uważam, że problem sięga zdecydowanie głębiej. To tak jak w przypadku matki, która za chwilę urodzi dziecko, którego tak naprawdę nie chce, pewnie je niedługo odda, ale wcześniej narazi na niepotrzebny stres i nie daj Boże ból. Nie ma takiego prawa by pomóc takim właśnie kobietom już dużo, dużo wcześniej. Urzędnicy próbują, ale wobec procedur i tak są bezsilni. Problem nie tkwi w tym, że ta kobieta za chwilę urodzi dziecko, którego nie chce, ale w tym, że pomóc jej można było zdecydowanie wcześniej.... A jeśli chodzi o humanitarne zachowanie lekarzy i personelu to chyba trafnie odzwierciedla je przypadek, który opisałam. Tak naprawdę i tutaj nie ma porozumienia a kobiety i tak zostają same sobie.... Jeśli chodzi o in vitro... to kompletnie brak mi słów...bo sama znam pary, dla których wycofanie projektu oznacza koniec w staraniach się o dziecko.... (Data zamieszczenia: 2016-09-23 22:40:39)Aniu absolutnie popieram Twoje zdanie w tym temacie. Nie jestem za liberalizacją prawa aborcyjnego, lecz za pozostawieniem go w stanie jaki jest dotychczas. Próbuję poprzez swoją aktywność w tej materii zwrócić uwagę na kobietę nie tylko na "nośnik" lub inkubator. Nie zgadzam się na tak przedmiotowe traktowanie. A tak właśnie mamy być postrzegane po zaostrzeniu wspomnianej ustawy. Trzy warunki dla jakich ma być zastosowana aborcja są sprawiedliwe i nie stosowane w przypadku"widzimisię". Nie mówię oczywiście o podziemiu aborcyjnym lub turystyce z tego powodu tylko o ludzkim humanitarnym zachowaniu lekarzy i personelu medycznego. A in vitro? Jak można bezmyślnie, haniebnie wręcz traktować ludzi starających się o dzieciątko? Zabierać im szansę na rodzicielstwo w imię wyimaginowanych katolickich urojeń! Gdyby Bóg nie chciał dzieci z in vitro nigdy nie obdarowałby pomysłodawców w porę rozumem. Ufff poniosło mnie zdecydowanie. Pozdrawiam Isabelle (Data zamieszczenia: 2016-09-23 20:06:00)Przepięknie aż mi łezki poleciały... U nas było bardzo podobnie zdecydowaliśmy się na dziecko dopiero po 6latach id śmierci Jasia. Kiedy zobaczyłam na teście dwie kreski byłam przeszczesliwa a zarazem przerażona że sytuacja się powtórzy. Lecz tym razem myslalam pozytywnie choć z tyłu głowy krążyły różne myśli. Trafilam do pani Małgosi Warelis i dziękuję za nią Panu Bogu bo tak cierpliwej cieolej osoby ze świecą szukać. , Ciaza mimo że przebiegała dobrze ja ciągle coś wynyslalam, pani doktor spokojnie tlumaczyla ze dzidzia jest całkiem zdrowa. Wkoncu narodziła się Basia i pierwsze moje pytanie ile ma paluszkow czy oddycha ito itd. Kiedy mi ja podali na ręce ja z tyłu głowy znów rozmyslalam ze ona za chwilę tak pewnie odejdzie to zbyt piękne a jednak okazało się prawdziwe. Basienka w maju skończyła 2 latka jest taka kochana często wspomina braciszka odwiedza go na cmentarzu. A wracając do pani doktor... Gdy 6 tygodni później po porodzie zjawilam sie na kontroli powiedziala mi że pierwszy raz spotkała się z pacjentka która nie wierzyła w żadne jej słowo tylko tak wiedzialam swoje a doprowadzilam ciążę do konca (Data zamieszczenia: 2016-09-21 16:22:56)Super taka prawda nie liczy się mieć ciuchów zabawek itp. tak naprawdę liczy się miłość a tej dziewczynki maja pod dostatkiem :) (Data zamieszczenia: 2016-09-17 22:55:13)Dla mnie to ludzie nie majacy pojecia o życiu... wszystko im łatwo przyszło... Wspolczuje wam... ja sama nie bylam adoptowana ale wychiwalam sie w biedzie i strasznie doswiadczylam upokorzenia ze strony rowiesnikow... nie raz nie bylo co do gara wrzucić. Pamietam jak dzis lzy mojej mamy kiedy wzielam ostatnia szklanke mąki zeby zrobic planety z masy solnej do szkoly na przyrode, a ona nie miala czym "zaklepac" glupiego sosu do obiadu... a ja w szkole dostalam niska ocene, dlatego ze moja praca nie byla tak ladna jak te, ktore zrobily te "lepsze" bo bogatsze, lepiej ubrane dzieci.. moja siostra byla odsylana do psychologów ponieważ byla zbyt cicha... nauczyciele, rodzice i uczniowie nasmiewali sie z niej i przykleili jej latke, ktora byla z nia od podstawowki po koniec gimnazjum! Ludzie bez serc, mózgów! I tak jak mowisz.. nie mielismy nowych komputerów, rowerów czy nawet rolek, ale bylysmy wychowane w milosci..a po latach priorytetem jest czas speczony z dziecmi i wychowanie ich w miłości, a nie to czy będą mieć najnowsze iPhony, tablety lub firmowe ciuchy. (Data zamieszczenia: 2016-09-17 22:26:48)Skorzystaliśmy z takiego pomysłu pierwszy raz bo nie było już gdzie upchnąć wózka dla Zuzy. Wysłany dzień przed naszym wyjazdem, przyjechał DPD następnego dnia i pocztą odwrotną wrócił do domu po wakacjach :) (Data zamieszczenia: 2016-09-16 20:25:51)Anka świetny pomysł z ta pocztą kurierska (Data zamieszczenia: 2016-09-16 17:58:27)U nas mama może i tak nie uważa, jednak ojciec potrafił wyrazić się w ten sposób, że jeśli chcemy dzieci to mamy je sobie urodzić. Miał bardzo wiele do powiedzenia, natomiast nie zrobił nic, by dzieci odzyskać. Przyznam się, że też na początku, gdy dzieci były u nas, czułam się trochę tak jakbym to ja zabrała matce biologicznej jej dzieci. Chyba każdy rodzic zastępczy tak myśli. Z czasem uświadomiłam sobie, że gdyby w tej rodzinie nie działo się źle, nikt by dzieci nie zabrał. Musimy pamiętać, że to my jesteśmy opiekunami dzieciaczków i to my mamy prawo decydować o kontaktach uwzględniając dobro dzieci, co w przypadku zbyt częstych telefonów i widzeń, nie jest zbyt dobre. Taką opinię otrzymałam od sądu, kiedy chciałam ograniczyć kontakty z tatą. Dodam jeszcze, że dzieci też nie chciały się z nim widzieć, natomiast on usilnie o widzenie zabiegał, robiąc wcześniej właśnie tym dzieciom straszną krzywdę. (Data zamieszczenia: 2016-09-14 19:14:46)Jestem rodziną zastępcza aktualnie dla dwójki dzieci. Chcialabym, kiedyś móc spokojnie porozmawiac z mama biologiczna moich dzieci ale chyba mama biologiczna nadal uważa mnie za zlodziejke cudzych dzieci :-( Zaufanie dzieci zdobywa sie bardzo dlugo i niestety bardzo czesto rodzina biologiczna probuje ingerowac i manipulowac dziećmi, aby byly problemy wychowawcze. Moze potrzebujemy czasu jeszcze na zrozumienie zachowania rodzicow biologicznych. (Data zamieszczenia: 2016-09-14 17:15:51)Mamo Aniołka...Po to właśnie stworzyłam ten blog, byśmy mogli tutaj nawzajem się wspierać. Bardzo trudno jest przetrwać przez cały okres żałoby, ale chyba najtrudniej, kiedy dziecko jeszcze żyje w nas, a my mamy przygotować się na najgorsze, na jego śmierć. Ten właśnie okres, moim zdaniem, jest najtrudniejszy dla matki, i dla rodziny również. Matka musi przygotować się na śmierć dziecka jeszcze za jego życia a otoczenie, nie to, że nie chce, ale czasem po prostu nie wie co ma jej powiedzieć, jak się zachować. Chciałabym abyśmy z czasem, razem, stworzyły właśnie taką publikacje, która będzie Aniołkowym rodzicom, tym przyszłym i tym, już po... bardzo pomocna...by przetrwać. Pozdrawiam Panią serdecznie, proszę wierzyć i nie poddawać się...cokolwiek mówią inni.... (Data zamieszczenia: 2016-09-11 09:28:43)Cudownie wiedzieć, że są takie piękne rodziny, że matki wspierają córki. Sama straciłam dwoje dzieci, niestety nie dane mi było otrzymać tego wsparcia. (Data zamieszczenia: 2016-09-11 00:03:42)U dzieci po takich przeżyciach, jakich doświadczyły Dziewczynki, najtrudniej zdobyć zaufanie i wyrobić w nich poczucie bezpieczeństwa.... Tobie Aniu się to udało i to jest największym sukcesem ... Jesteś Wojowniczką (Data zamieszczenia: 2016-09-10 16:19:13)Pani Aniu,pisze Pani jak wazne sa zdjecia...tak sa, my mamy kilka ale bardzo ciezko jest nam do nich wracac:(na naszych twarzach jest tylko jedno,..bol,ogromny zal i smutek... (Data zamieszczenia: 2016-09-08 22:03:15)Pani Aniu, ten wpis sprawil, ze odzyly wspomnienia.,doskonale rozumiem Pania,..i wiem,ile moze kosztowac taki wpis.,podobnie jak Pani stracilam dziecko i tak samo nie moglam cieszyc sie oczekiwaniem na malenstwo,gdyz losy byly juz zdaniem lekarzy przesadzone...wiem doskonale jak to jest czekac cala ciaze na TEN moment, na to nie da sie przygotowac nawet jesli wiemy wczesniej, po prostu nie da sie...i ten strach,...wiem tez jak to jest trzymac na rekach ta mala istotke i patrzec jak odchodzi...ciesze sie,ze zycie jednak wynagrodzilo Pani ten bol i jest Pani teraz szczesliwa mama. Dalo mi to nadzieje,ze moze jeszcze dobrze. Pozdrawiam serdecznie, mama Aniolka (Data zamieszczenia: 2016-09-08 21:59:40)Witam Pani Małgorzato, matka chciała by dziewczynka trafiła do nas. Niestety nie jest to możliwe w obecnej chwili. Znaleźliśmy jej miejsce w domu samotnej matki, niestety nie chciała skorzystać z pomocy. Nadal uparcie tkwi w związku, który ją wykańcza. Póki co pojechały do niej dwie paczki z wyprawką i wózkiem. Tak w obecnej chwili możemy pomóc. (Data zamieszczenia: 2016-09-08 21:55:43)Zawsze mòwiłam Aniu ,że Cie podziwiam za to robisz :-) Masz bardzo wielkie serduszko :-) Mam nadzieje że ten blog pomoże nie jednej kobiecie :-) Ja czytając wszystkie wpisy bylam bardzo wzruszona :'( I już czekam z niecierpliwością na następne wpisy :-) A Tobie Aniu życzę spełnienia wszystkich marzeń i planòw :-) (Data zamieszczenia: 2016-09-08 21:35:14)Pani Aniu jakie to szczęście, że dziewczynki trafiły do Pani. Moja Zuza ma 17 msc i nie wyobrażam sobie jak można oddać takie dziecko. A tu w drodze kolejny maluszek... Czy mama chce malutką zostawić przy sobie? Małgorzata (Data zamieszczenia: 2016-09-08 20:34:27)Wpis z głębi serca rewelacja powodzenia i czekam niecierpliwie na kolejne :) powodzenia życzę <3 (Data zamieszczenia: 2016-09-08 18:58:12)Aniu podziwiam cię, że masz siłę a to że masz ogromne Serce to już dawno się przekonałam .Dajesz przykład, że nie ważne co się dzieje przez co człowiek przechodzi to jest wstanie podnieść i iść dalej. Ja też miałam wsparcie w Mojej Mamie w pewnym Istotnym momencie życia . (Data zamieszczenia: 2016-09-08 16:36:44)

Facebook